Kamera sportowa. Jak wybrać najlepszy model?

Kamery sportowe sprawdzą się w wielu sytuacjach – zarówno podczas aktywności na świeżym powietrzu, jak i w czasie podróży lub na co dzień. Cechy takie jak stabilizator obrazu czy wodoszczelność znacznie zwiększają ich funkcjonalność, a wysokiej jakości podzespoły zapewniają bardzo dobry obraz i rozdzielczość. Jak jednak wybrać najlepszy model?

Wybieramy kamery sportowe. Prędkość nagrywania, rozdzielczość, wodoszczelność i wygoda kręcenia

Kupując kamerę sportową, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na to, czy dany model ma kluczowe cechy i funkcje. Pod względem wartości użytkowej urządzenia największe znaczenie mają:

  • wodoszczelna obudowa: pozwoli użyć jej podczas takich aktywności, jak pływanie, nurkowanie czy spływy kajakowe;
  • szerokokątny obiektyw: pozwoli uchwycić na filmie wszystko, co widzicie uprawiając sport;
  • odporność na wstrząsy: znacznie przedłuży jej żywotność i da ochronę w razie upadku na twardą powierzchnię;
  • rozdzielczość: to przede wszystkim od niej zależy jakość nagrywanego obrazu.

Zastanawiając się, jaki jest najlepszy model, nie sposób zapomnieć o kwestii jakości obrazu. Do wyboru mamy przede wszystkim kamery sportowe nagrywające w Full HD oraz 4K. Jeżeli zależy nam na bezkompromisowej, wysokiej jakości obrazu, na pewno warto wybrać te drugie – dzięki 4 tysiącom pikseli w pozycji horyzontalnej, nagrywają one czterokrotnie wyraźniejsze filmy. Z drugiej strony jednak, jeśli nie zamierzamy używać kamery w profesjonalnych zastosowaniach, wystarczający może okazać się sprzęt Full HD, który jest znacznie tańszy.

Stabilizacja obrazu, łączność Bluetooth lub Wi-Fi i dostęp do aplikacji na smartfona. Jakie funkcje są ważne?

Przed wyborem konkretnego modelu warto też sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje oferuje. Najważniejsze z nich to na pewno cyfrowy lub optyczny stabilizator obrazu oraz możliwość bezprzewodowego połączenia z komputerem za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. Niektóre modele współpracują też z dedykowanymi aplikacjami na smartfony lub tablety, pozwalającymi np. na przesyłanie filmów w czasie rzeczywistym do pamięci urządzenia mobilnego.

Ranking kamer sportowych. Który model wybrać, by jakość wideo i funkcjonalność była najlepsza?

Jakie są najlepsze kamery sportowe, jeśli chodzi o rozdzielczość, wytrzymałość i dodatkowe funkcje? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa – tym bardziej, że na rynku znajdziemy mnóstwo wysokiej jakości modeli. Wybór tego, który będzie najlepiej dostosowany do waszych potrzeb okaże się dużo łatwiejszy dzięki rankingom oraz recenzjom – warto więc się z nimi zapoznać.