Jak skutecznie pozycjonować sklep internetowy?

W dzisiejszych czasach najważniejszy staje się e-klient i wraz z nim pojawia się kwestia jak skutecznie pozycjonować sklep internetowy? Koniecznością w takiej sytuacji może okazać się zaczerpnięcie wiedzy na ten temat u źródła, czyli w firmie, pozycjonującej strony internetowe i sklepy.

Pozycjonowanie to obszerny temat. Uzyskiwanie, dzięki niemu zadowalających wyników wymaga odpowiedniej wiedzy, narzędzi oraz doświadczenia. To zadanie nie dla laika, lecz dla firmy pozycjonującej. Grupa specjalistów postara się, by strona sklepu znalazła się na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie wymaga wykonania wstępnego audytu strony i na jego podstawie opracowania strategii działania. Informacje zawarte w audycie wskazują ścieżkę, jaką musi podążać pozycjoner, w celu wypracowania jej bardzo dobrego SEO oraz jak najlepszej widzialności strony w wyszukiwarkach.

TEMAT, NURTUJĄCY WŁAŚCICIELI SKLEPÓW – JAK SKUTECZNIE POZYCJONOWAĆ SKLEP INTERNETOWY?

Pozycjonowanie zaczyna się już w momencie powstawania strony. Sama nazwa może okazać się kotwicą, która będzie ściągała sklep na niższą pozycję, w rankingach stron. Istotne są także nazwy zakładek i produktów. Ogromną wartość dla  pozycjonowania strony ma dobry kontent, czyli treść. Powinien być napisany w przystępny sposób, zarówno dla ludzi, jak i dla wyszukiwarek. Każdy tekst powinien spełniać zasady SEO. Treść musi być optymalnie długa, by wstawiane w nią frazy kluczowe czy nagłówki, wyglądały naturalnie. Należy pamiętać o zwracaniu się bezpośrednim do kupującego, w sposób promujący produkt i zachęcający do jego zakupu. Niewskazane jest kopiowanie opisów produktów ze stron producentów czy innych ich dystrybutorów. W tym przypadku nie tylko chodzi o łamanie praw autorskich, ale również o fakt, że Google wyłapuje duplikaty, co doprowadza do spadku pozycji strony w wyszukiwarkach.

JAK SKUTECZNIE POZYCJONOWAĆ SKLEP INTERNETOWY? – KILKA SKUTECZNYCH SUGESTII

Działania na stronie sklepu nie są wyłączną metodą na jej pozycjonowanie. Konieczne jest zewnętrzne linkowanie do strony sklepu. Przydatne tutaj okażą się również wartościowe treści, publikowane na innych stronach czy też na portalach społecznościowych.  Sprawdzą się odpowiednio użyte w nich:

  • dobrane frazy kluczowe,
  • podlinkowane do strony sklepu zdjęcia,
  • linki, prowadzące do strony sklepu.

Cenną rolę w pozycjonowaniu sklepu spełnia blog firmowy. To on wzmacnia pozycję strony i przyciąga uwagę klientów, dzięki zawartym w nim merytorycznym treściom. Jest również wartościowy dla wyszukiwarek, za sprawą, zawartych w nim,  fraz kluczowych.

Pozycjonowanie sklepu można w dużym zakresie wykonać w ramach własnych możliwości,  jednak tylko firma pozycjonująca może zadbać o utrzymanie stałej, wysokiej pozycji strony w wynikach wyszukiwarek.