Praca, którą można wykonywać w domu

Przez wiele lat praca zdalna kojarzona była z „dorabieniem”. Na szczęście, rozwój technologii zmienił ten pogląd diametralnie. Dziś coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie swoich obowiązków pracowniczych w domu. W wielu przypadkach są to wybitni specjaliści, którzy pracując w domu zarabiają niemałe kwoty i w pełni spełniają się zawodowo.

Jaki zawód wybrać?

Praca w domu może być korzystna zarówno dla pracownika, który zyskuje większą swobodę i elastyczność, jak i pracodawcy, który chociażby może uniknąć kosztów związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Wiele zawodów można z powodzeniem wykonywać w domu, a my dziś przedstawimy kilka z nich.

Bloger

Jest to niezwykle popularny zawód ostatnich lat. Prowadzić bloga w swoim domu może właściwie każdy, jednak niewielu osiągnie z tego tytułu atrakcyjne zarobki. Trzeba się wykazać i wybrać taką tematykę, która bez wątpienia trafi do ludzi i pozwoli zaistnieć.

Sprzedawca internetowy

W tym przypadku można podjąć współpracę z dużym sklepem, hurtownią czy importerem, jak chociażby hurtownią kwiatów sztucznych, czy hurtownią obuwia sportowego, na zasadzie dropshippingu i pośredniczenia w sprzedaży. Twój sklep internetowy gromadzi zamówienia klientów, informuje ich o zasadach umowy dostawy towaru, a następnie przekazuje zamówienie do realizacji dystrybutorowi.

4-praca-w-swoim-domu.jpg

Zakres obowiązków między sklepem a dystrybutorem określony powinien zostać w umowie zawartej między nimi. Umowa ta uwzględniać powinna:

  • sposób komunikacji;
  • formę wysyłki;
  • zasady uczestnictwa dystrybutora w zwrocie;
  • wszelkie kwestie związane z odstąpieniem od umowy.

Jest to nowoczesna i zyskująca na popularności forma pracy zdalnej.

Księgowy

Dzięki licznym programom komputerowym, prowadzenie rachunkowości klienta we własnym domu jest coraz częściej praktykowaną formą pracy. Wielu osobom znacznie łatwiej skupić się w domu niż biurze rachunkowym.

Tłumacz

Jest to zawód, który wykonywać można właściwie wszędzie. Jeśli tylko znasz języki, masz odpowiednie uprawnienia i nie przeraża Cię żmudne siedzenie nad obcojęzycznymi tekstami, ta praca może być tą idealną.

Programista

Na rynku stale brakuje kadry wykwalifikowanych i zdolnych programistów komputerowych. Dlatego też, znaczna część pracowników z tej branży, może pozwolić sobie na postawienie pracodawcy własnych warunków pracy. Jednym z nim może być właśnie praca w domu. Mając odpowiednie narzędzia pracy można bardzo efektownie programować, oszczędzając sobie przy tym codzienny dojazd do siedziby firmy.

To tylko minimalna część zawodów, które wykonywać można w zaciszu własnego domu. Jeśli pragniemy pracować zdalnie, pomyślmy o tym już na początku swojej kariery i nie obawiajmy się, że w tej formie nie osiągniemy wystarczających korzyści zawodowych.

Źródła:

  1. http://www.pracujemy.eu/kwitnacy-interes/ – „Kwitnący interes” – stan z 2019-01-15.
  2. http://www.finansor.pl/jak-utrzymac-pozycje-firmy-na-rynku – „Jak utrzymać pozycje firmy na rynku” – stan z 2019-01-20.