Jak szybko stworzyć stronę internetową

Planując jak szybko stworzyć stronę internetową, warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje WordPress. Narzędzie to pozwoli na szybkie zbudowanie, dowolnie wybranej, strony www, zarówno tej prywatnej, jak i firmowej.

Główną zaletą WordPress’a jest darmowy dostęp do niego. Istotna jest również otwartość systemu, związanego z zarządzaniem treścią (CMS). Funkcje WordPress’a pozwalają na nieograniczone możliwości w kwestii tworzenia stron. System posiada odpowiednią strukturę wtyczek oraz liczne zasoby szablonów. WordPress dedykowany jest tworzeniu stron internetowych, sklepowych czy blogów. To doskonałe narzędzie do prostego pozycjonowania treści pod SEO. Do instalacji WordPress’a konieczne jest posiadanie odpowiedniego serwera, z zainstalowanym interpreterem języka PHP, w wersji:

  • 5.2.4 lub nowszej,
  • z bazą danych MySQL, w wersji 5.0 lub nowszej.

Wtyczkę instalacyjną pobiera się z oficjalnej strony WordPress’a. Twórcy tego systemu postarali się o to, by był bardzo prosty w obsłudze. Instalacja programu trwa łącznie 300 sekund.

PODPOWIADAMY JAK SZYBKO STWORZYĆ STRONĘ INTERNETOWĄ

Po pobraniu paczki instalacyjnej należy ją rozpakować i wysłać wszystkie pliki na serwer. Kolejnym krokiem jest stworzenie bazy danych, do przechowywania treści. Najbardziej popularnym panelem administracyjnym do zabezpieczania treści jest cPanel. W dalszej kolejności dodajemy użytkownika, wybieramy login i hasło. Na tym etapie mamy już utworzoną bazę danych, z przypisanym do niej użytkownikiem. Uruchomienie instalatora polega na wpisaniu w przeglądarce adresu strony www, która właśnie jest tworzona. W dalszej kolejności ustala się nazwę bazy danych, użytkownika, a w polu hasło należy wpisać to, które zostało wcześniej przydzielone.

Jak szybko stworzyć stronę internetową – WORDPRESS

Po sprawdzeniu poprawności wpisanych informacji, można kontynuować instalację – nadać stronie tytuł oraz utworzyć konto głównego administratora. U dołu strony  znajduje się opcja Pozwól wyszukiwarkom indeksować tę witrynę, która pomoże określić czy stworzona strona www będzie widoczna przez wyszukiwarki. Cały proces zajmuje kilkanaście minut. Platforma WordPress’a jest bardzo przydatnym narzędziem do tworzenia stron sklepów internetowych czy stron firmowych, w których zachodzi potrzeba pozycjonowania  treści pod kątem SEO.

Używanie WordPress’a do tworzenia stron internetowych pozwala na szybkie i bezproblemowe zbudowanie dowolnej strony www.  To darmowe i łatwe w obsłudze narzędzie dla użytkowników prywatnych i biznesowych.